Kayıt
89,4% manşet hit rate across 321.865 backfilled calls. Bu bir BACKFILL, canlı izlenen kayıt değil — aşağıdaki nota bakın.
Ölçülen olasılıklar. İşlem çağrısı yok. bu ne anlama gelir →
Bu bir backfill, canlı kayıt değil
Bu sayfa kurallara dayalı bir backfill çalışmasıdır: yayımlanan kural, 2010–2026 geçmişi üzerinde yeniden oynatıldı (RTY için 2017-07 itibarıyla). Bu, sonuçları ortaya çıkmadan önce yayımlanan çağrıların kaydı değildir. Canlı, zaman damgalı çağrılar ayrı değerlendirilir: aşağıdaki Live calibration bölümüne ve /ranges sayfasına bakın.
Kural ve tier'lar nasıl belirlendi
Hedef ve geçersiz kılma mesafeleri ile tier eşikleri, yayından önce sabitlenmiş ürün tasarımı seçimleridir. Bunlar market hakkında keşifler değildir, sonuçlara uydurulmamıştır ve optimal olduklarını iddia etmiyoruz. Kural verildiğinde ölçtüğümüz ve yayımladığımız şey kalibrasyondur: olasılıklar Y'den önceki yıllara uydurulur ve Y yılına uygulanır; ardından belirtilen olasılık, tier başına gerçekte olanla karşılaştırılır.
KURAL
At TF-bar close t: range_N = max(High,N)-min(Low,N) over last N TF bars. position = (Close_t - min(Low,N))/range_N. prior_move_atr = (Close_t - Close_(t-N)) / mean(High-Low,N). Extreme-high setup (position>=0.97, prior_move_atr>=+0.50) -> CALL UP (continuation). Extreme-low setup (position<=0.03, prior_move_atr<=-0.50) -> CALL DOWN. Winning lookback: N=40.
ASYMMETRIC RACE, v3. HIT = a later TF bar's High/Low TOUCHES entry +/- d_target*ATR_N(t). MISS = a later TF bar's CLOSE is beyond entry -/+ d_inv*ATR_N(t). HIT has precedence over MISS within the same bar. Neither within 40 periods -> EXPIRED (reported separately, excluded from the odds fit).
Barlar 18:00 ET seans ızgarasında oluşur (Pazar 18:00'den Cuma 17:00 ET'ye kadar; günlük 17:00-18:00 ET duraklamasıyla).
EXPIRED (ne hedef ne de geçersiz kılma 40-periyotluk üst sınır içinde görüldü): çağrıların 0,002%’i (7) — odds fit'inden ve her kademenin hit rate'inden hariç tutulur.
Live — sonuçları ortaya çıkmadan önce yayımlanan çağrılar
Seviyeye göre Live calibration
Yayımladığımız her canlı çağrı, yayımlanırken belirttiği olasılığa göre değerlendirildi. Bu olasılık çağrı yayımlandığında sabitlenir ve bir daha hesaplanmaz. Bir çağrı yalnızca kapanışını belirleyen bar'dan önce yayımlandıysa sayılır; sonucu ortaya çıktıktan sonra yayımlanan çağrılar kendi sayfalarında görünür, ancak burada sayılmaz.
2026-09-01 tarihinden beri (sayılan ilk çağrı): 1.373 sonuçlanan çağrı.
2026-09-29 15:16 UTC tarihine kadar canlı motorumuz, tamamlanmadan önce daha uzun zaman dilimli bir bar oluşturabiliyordu; bu nedenle bazı çağrılar 15 to 30 dakika eski bir fiyatla açıldı. Bu çağrılar kendi sayfalarında görünür kalır ve bir işaretle belirtilir, ancak buradaki sayılara dahil edilmez. Düzeltmeden sonra yayımlanan her çağrı eskisi gibi sayılır.
Barların erken oluşturulduğu dönemden (2026-09-29 15:16 UTC tarihine kadar) çağrılar dahil; kayıt için korunuyor. Yalnızca sayılan çağrılara dön
| kademe | belirtilen | gerçekleşen | fark | 95% aralık | n | kalibrasyon |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S | 89,5% | 92,1% | +2,6 pp | 90,5–93,4% | 1.347 | belirtilen oran aralığın dışında |
| A | 85,1% | 88,5% | +3,3 pp | 71,0–96,0% | 26 | henüz yeterli veri yok (n < 30) |
| B | — | — | — | — | 0 | — |
| D | — | — | — | — | 0 | — |
Actual = HIT / (HIT + MISS); backfill çalışmasında olduğu gibi süresi dolan çağrılar hariç tutulur. 95% aralık, actual rate için Wilson score interval'dır. Sonuçlanan çağrı sayısı 30 değerinden az olan seviyeler henüz yeterli veri yok olarak işaretlenir.
Backfill — kural canlı çağrılar değil, geçmiş üzerinde yeniden oynatıldı
Kademe bazında beyan edilen ve gerçekleşen
| kademe | belirtilen | gerçekleşen | fark | n | raporlanabilir |
|---|---|---|---|---|---|
| A | 84,4% | 86,4% | +2,01 pp | 80.856 | evet |
| B | 80,4% | 82,8% | +2,47 pp | 6.204 | evet |
| D | 76,0% | 82,8% | +6,81 pp | 2.162 | evet |
| S | 89,9% | 90,8% | +0,90 pp | 232.643 | evet |
Yıla göre beyan edilen ve gerçekleşen
| yıl | belirtilen | gerçekleşen | fark | n | raporlanabilir |
|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 85,8% | 88,3% | +2,55 pp | 16.882 | evet |
| 2012 | 87,3% | 88,2% | +0,88 pp | 13.950 | evet |
| 2013 | 87,7% | 86,7% | -1,03 pp | 13.768 | evet |
| 2014 | 87,6% | 87,4% | -0,19 pp | 14.072 | evet |
| 2015 | 87,8% | 88,7% | +0,89 pp | 14.043 | evet |
| 2016 | 87,8% | 88,7% | +0,99 pp | 16.904 | evet |
| 2017 | 87,8% | 87,6% | -0,20 pp | 16.678 | evet |
| 2018 | 88,0% | 89,8% | +1,87 pp | 22.502 | evet |
| 2019 | 88,2% | 89,2% | +0,97 pp | 19.596 | evet |
| 2020 | 88,0% | 90,2% | +2,18 pp | 23.478 | evet |
| 2021 | 88,7% | 90,3% | +1,61 pp | 24.629 | evet |
| 2022 | 89,0% | 89,6% | +0,52 pp | 26.299 | evet |
| 2023 | 88,8% | 90,1% | +1,23 pp | 26.207 | evet |
| 2024 | 88,8% | 89,9% | +1,07 pp | 28.028 | evet |
| 2025 | 88,9% | 91,1% | +2,19 pp | 26.999 | evet |
| 2026 | 89,1% | 91,9% | +2,80 pp | 17.830 | evet |
Piyasa bazında beyan edilen ve gerçekleşen
| piyasa | belirtilen | gerçekleşen | fark | n | raporlanabilir |
|---|---|---|---|---|---|
| CL | 88,0% | 89,5% | +1,49 pp | 46.030 | evet |
| ES | 88,3% | 89,6% | +1,30 pp | 64.564 | evet |
| GC | 88,1% | 90,4% | +2,30 pp | 36.731 | evet |
| NQ | 88,2% | 89,6% | +1,44 pp | 72.302 | evet |
| RTY | 88,5% | 88,6% | +0,15 pp | 40.988 | evet |
| YM | 88,2% | 89,0% | +0,89 pp | 61.250 | evet |
Zaman dilimine göre beyan edilen ve gerçekleşen
| Zaman dilimi | belirtilen | gerçekleşen | fark | n | raporlanabilir |
|---|---|---|---|---|---|
| 15m | 87,5% | 89,0% | +1,47 pp | 99.892 | evet |
| 30m | 88,3% | 89,3% | +0,99 pp | 52.613 | evet |
| 45m | 88,9% | 90,0% | +1,10 pp | 38.402 | evet |
| 60m | 88,4% | 89,6% | +1,16 pp | 30.002 | evet |
| 75m | 88,5% | 90,2% | +1,69 pp | 25.392 | evet |
| 90m | 88,0% | 89,6% | +1,63 pp | 22.091 | evet |
| 105m | 89,1% | 90,1% | +1,00 pp | 20.212 | evet |
| 120m | 88,4% | 89,1% | +0,65 pp | 18.001 | evet |
| 150m | 89,1% | 90,0% | +0,95 pp | 15.260 | evet |
Getiri
Yayınlanan kuralın maliyetler hariç işlem başına gerçekte ödediği: isabet tam hedefi (+0.05 ATR) getirir, ıskada karar kapanışı gerçekleşir. Yüksek hit rate, küçük kazançlar, daha büyük kayıplar — beklenen değer hafifçe negatiftir ve bir işlem yalnızca son sütundaki kazanma oranının üzerinde başabaş olur. Spread ve komisyon sonucu daha da kötüleştirir.
| kademe | kazanma % | getiri (ort. kazanç / ort. kayıp) | EV/işlem (ATR, brüt) | başabaş kazanma % |
|---|---|---|---|---|
| genel | 89,4% | 0,075 | -0,027 | 93,0% |
| A | 86,4% | 0,077 | -0,046 | 92,9% |
| B | 82,8% | 0,068 | -0,084 | 93,6% |
| D | 84,9% | 0,082 | -0,050 | 92,5% |
| S | 90,8% | 0,074 | -0,017 | 93,1% |
Sabit ufuk yan sayı
1-period close-vs-entry outcome, reported ALONGSIDE the v3 asymmetric-race status (target touch / invalidation close) -- 'hit is not whether it paid'. Independent field, not a substitute for the main HIT/MISS/EXPIRED status.
| kademe | 1-periyot oranı | n |
|---|---|---|
| A | 45,0% | 76.839 |
| B | 44,6% | 5.778 |
| D | 41,8% | 9.906 |
| S | 48,6% | 227.459 |
İndir
Backfill edilmiş her çağrı, filtresiz: record-backfill.csv (17.7 MB, CSV)
Tüm saatler ABD Doğu saatidir (ET). "date", sinyalin bilindiği andır: tetikleyici mumun kapanışı; o mumun kapanış fiyatı giriş fiyatıdır. "resolved", HIT veya MISS sonucunu belirleyen mumun kapanışıdır.
Piyasa bazında, yıl yıl
S, A ve B kademeleri için belirtilen ve gerçekleşen hit rate değerleri, her piyasa için yıl yıl. Bu, canlı kayıt değil, kurallara dayalı bir geriye dönük çalışmadır.
ES
ES: 64.117 çağrıda gerçekleşen %89,7 ve belirtilen %88,4 (+1,3 pp)
NQ
NQ: 71.752 çağrıda gerçekleşen %89,7 ve belirtilen %88,3 (+1,4 pp)
YM
YM: 60.767 çağrıda gerçekleşen %89,1 ve belirtilen %88,2 (+0,9 pp)
RTY
RTY: 40.960 çağrıda gerçekleşen %88,7 ve belirtilen %88,5 (+0,2 pp)
GC
GC: 36.459 çağrıda gerçekleşen %90,5 ve belirtilen %88,2 (+2,3 pp)
CL
CL: 45.648 çağrıda gerçekleşen %89,5 ve belirtilen %88,1 (+1,4 pp)